Каталог статей
Головна » Статті » Кімнатні рослини » Декоративно-квітучі |
Пуансетія (Poinsettia)
Пуансетія - Різдв"яна зірка, молочай найкрасивіший.
Це назвичайно красива рослина більш відома під назвою пуансетія, хоча правильніше називати її молочаєм. Пуансеттія родом з тропічної Америки. Зацвітає зазвичай в переддень Різдва, тому і називають її Різдвяною, або Вифлеємською, зіркою. Рослина доволі примхлива, але при правильному догляді і дотриманні необхідного режиму вона може зацвісти і на наступний рік. Також пуансетія вражає кількістю пропонованих сортів, які відрізняються між собою забарвленнями і їх відтінками, хоча найпопулярішим все-таки залишається - червоний колір. Купучи пуансетію, зверніть увагу на жовті маленькі суцвіття, що знаходяться в центрі загального суцвіття: рослина буде довше квітнути, якщо вони не відкриті. Старайтесь не купувати рослину з холодного магазину і тим більше з вулиці. Якщо є бажання зберегти пуансетію на наступний рік, після того як вона відцвіте, їй необхідний спокій приблизно протягом двох місяців. Полив в цей час значно скорочують, не даючи грунту остаточно пересихати. Поміщають рослину у прохолодне місце з температурою 12-14 С.
Навесні необхідно обрізати пагони на висоті 15-20 см. Після періоду спокою, коли почнуть розвиватися бруньки і рости пагони, пуансетію пересаджують у новий субстрат, що складається з суміші дернової землі, листової землі, торфу і піску (3:3:1:1). Не забудьте про дренаж.
Після пересадки рослину поміщають в тепле приміщення з температурою повітря близько 20 С і починають рясно поливати і обприскувати. Всі водні процедури проводять тільки теплою водою. Кожні два тижні підживлюють спеціальними мінеральними добривами. У літній період молочай виносять на вулицю. Обов'язкова умова - оберігати рослину від протягів. З кінця вересня важливу роль для пуансетії має освітлення. Оскільки ця рослина короткого світлового дня, то протягом двох місяців - світловий день не повинен перевищувати 10 годин, а на решту 14 годин її необхідно накривати світлонепроникних матеріалом. Тільки при дотриманні такого світлового режиму рослина може перейти до цвітіння. Втім, якщо ви не збираєтесь змушувати пуансетію цвісти саме до Різдва, то можете вирощувати її при природному освітленні. У жовтні та листопаді день досить короткий, щоб стимулювати цвітіння. Розмноження: навесні або на початку літа верхівковими живцями. Заготовлений черенок повинен мати не менше п'яти міжвузля. Після зрізання черенка обов'язково змийте під струменем теплої води молочний сік. Пам'ятайте, що він отруйний. Тому всі операції варто проводити з великою обережністю, краще в гумових рукавичках. Після закінчення робіт ретельно вимийте руки з милом. Для кращого й швидкого вкорінення використовують стимулятори росту. Можна укоріняти черенки у воді або у вологому рихлому субстраті - торфі і піску, узятих у рівних пропорціях. Після того як з'являться корінці (зазвичай через місяць), живці розсаджують в невеликі горщики. Шкідники: Пошкоджується щитівкою, білокрилкою і павутинним кліщем. Особливі труднощі: опадання суцвіть, жовті або коричневі краї листя, причина - сухе повітря в теплій кімнаті (пуансетія потрібує вологого повітря, тому частіше обприскуйте листя); листя в"яне і опадає, причина - перезволоження грунту: поливати рослину слід тоді, коли поверхня грунту майже зовсім підсохне (безумовно, недостатній полив, при якому грунт біля коріння пересихає, теж призводить до в'янення і опадання листя); опадання листя без ознак в'янення, причина - листя можуть раптово опасти, якщо рослина піддалася впливу занадто низької температури, або дуже теплого, так само як і холодного, протягу, а також іншою можливою причиною може бути недостатнє освітлення.
| |
Переглядів: 3106 | | |
Всього коментарів: 0 | |