Каталог статей
Головна » Статті » Кімнатні рослини » Декоративно-квітучі |
Цикламен
З існуючих видів у продажу можна зустріти цикламен перський, рідко зустрічається цикламен європейський, неаполітанський і інші. Дуже часто про цикламен можна почути, що це дуже примхлива рослина і піддається захворюванням і краще з ним не зв'язуватися. Насправді цикламен можна назвати вимогливою культурою, з особливих шкідників можна відзначити тільки цикламеновий кліщ і трипс, але при відповідному догляді, ці прекрасні рослини будуть всю осінь і зиму вас радувати своїм цвітінням, а правильний догляд допоможе запобігти зараженню шкідниками.
Цикламен можна віднести до рослин, які потребують особливого піклування та уваги.
В першу чергу хотілося б сказати, що найпоширеніший перський цикламен продають у магазинах восени. При покупці вибирайте ту рослину, у якої ще не розпустилися бутони (буває до 30 бутонів на одній рослині). Перевірте, щоб у цикламена листки були без пошкоджень, соковиті, насиченого забарвлення і низько розташовані. Кореневище-цибулина повинно бути заглиблена у грунт лише наполовину, тому що від цього залежить, як далі буде розвиватися рослина.
ПОРАДИ ПО ДОГЛЯДУ:
Температура: Потребує прохолодної температури - близько 12-15°С, але не нижче 10°С і не вище 20°С. Освітлення: якраве розсіяне. Уникайте прямого променів сонця, тобто забезпечте рослині певне притінення. Полив: Під час вегетації необхідний регулярний полив, бажано методом занурення, при поливі зверху необхідно стежити, щоб вода не потрапляла на цибулину і листя, а воду ллють до краю горщика. Вологість повітря: Так як цикламен любить вологе повітря, для можна горщик ставити на піднос з галькою або мокрим торфом. Обприскувати цикламен не можна, можна тільки зволожувати повітря навколо рослини з дуже дрібного розпилювача.
Догляд після цвітіння: Після того, як цикламен відцвіте, полив зменшують і припиняють підживлення. Пожовкле листя і квіти не зрізають, а викручують, разом з черешками. До весни все листя, що залишилось підсохне зовсім - рослина перейде в стан спокою. Полив припиняють повністю. Горщик кладуть на бік, поміщають в прохолодному місці і не поливають до середини літа. З середини літа горщик ставлять в затінене місце на свіжому повітрі, землю періодично поливають так, щоб вона була помірно зволоженою. Поява перших листочків - ознака того, що рослину пора пересаджувати. Пересадка: При пересадці старий грунт замінюють повністю. Грунт для цикламена повинен складатися з 1 частини листової, 1 частини перегнійної, 1 частини дернової землі і 1 частини піску (можна придбати грутосуміш у спеціалізованому магазині). При пересадці перевіряють кореневу систему, треба видалити всі хворі або загнилі коріння. Горщик для цикламена повинен бути не дуже великим, кращий розмір - 12-14 см в діаметрі. В дуже маленькому горщику цикламен передчасно зацвіте, і цвітіння буде слабким. При пересадці перського виду не заглиблювати цибулину, залишаючи зверху близько третини, інші можна заглиблювати, а неаполітанський заглиблювати обов'язково. Після пересадки цикламен поміщають на світле місце, з притінення від прямих сонячних променів, полив перші два тижні після пересадки повинен бути помірним, поки рослина не зміцніє, і не проросте нове листя. Розмноження: поділом цибулини і насінням. Насіння перських, європейських, неаполітанських цикламенів висівають пізнім літом при температурі 15-20 ° С. Більшість сортів перського цикламена зацвітають через 15-18 місяців, мініатюрні форми - через 6-8 місяців. Виростити цикламен з насіння легше, якщо у вас є кімнатна тепличка (її можна придбати в садовому центрі або квітковому магазині). До речі, цикламени, вирощені з насіння більш пристосовані до кімнатних умов, ніж екземпляри, вирощені в теплицях. | |
Переглядів: 3656 | | |
Всього коментарів: 0 | |