Головна » 2015 » Жовтень » 28 » Деревовидні піони. Особливості догляду та розмноження.
08:51
Деревовидні піони. Особливості догляду та розмноження.

Найголовнішою умовою на початку вирощування деревовидних піонів є правильний вибір місця для висадки і власне сама процедура висаджування. Від цього  в першу чергу залежить декоративність рослини (розміри куща, к-сть квітів, тривалість цвітіння та розростання).
Посадка
Найкращий час для посадки піонів починаючи з середини серпня до кінця вересня (якщо дозволяють погодні умови - до середини жовтня) або навесні. Висаджувати рослини потрібно одразу на постійне і затишне(!) місце, подалі від великих дерев і парканів. Грунт підходить садовий родючий та добре дренований (бажана кислотність рН 6-7). На дно посадкової  ями насипаємо гравій (биту цеглу), пісок (15-20 см) і трохи перепрілого гною. Земельну суміш готуємо з перегною, торфу, верхнього шару землі з додаванням 300-400 г кісткової муки. До глинистого грунту додаємо трохи піску, до піщанистого - глини. Після того як опустили коріння в ямку добре поливаємо і даємо воді просочитись, після того засипаємо грунтом, коренева шийка залишається на рівні з землею. Грунт не потрібно втоптувати.
Полив, добриво, обрізка
Найкраще для піонів підходять мінеральні добрива з високим вмістом фосфору та калію і невеликим - азоту (його надлишок знижує стійкість до хвороб). Удобрювати рослини потрібно за два тижні до початку цвітіння і через два - після закінчення. Поливати необхідно влітку і навесні (якщо в грунті відчувається нестача вологи), а також перед цвітінням.
Для правильного формування куща щороку навесні, коли починають пробуджуватися бруньки, необіхдно робити "омолоджуючу" обрізку, скорочуючи пагони до першої бруньки. Слабкі пагони обрізати на висоті 10-15 см.
Підготовка до зими
На зиму деревовидні піони краще вкривати (особливо молоді рослини). В другій половині жовтня пагони підв'язуємо (пригинати їх до землі не можна - вони ламкі!), навколо стовбура насипаємо грунт (торф, але не солому, листя, гній - вони сприяють розвитку сірої гнилі). Після настання стійких заморозків рослини вкривають гілками ялини (сосни), можна застосувати мішковину, агроволокно. Навесні накриття знімаємо одразу після появи бруньок.

Розмноження
Насінням і живцями деревовидні піони зазвичай розмножують селекціонери, ці способи досить складні і малоефективні. Любителям найпростіше буде ділити кущ: 5-6-річні рослини викопати, кореневище розрізати так, щоб кожен новий саджанець мав 2-3 пагони. Місця порізів обробити розчином "марганцівки" і присипати товченим деревним вугіллям.

Хвороби та шкідники
До хвороб та шкідників піони відносно стійкі. Найбільш небезпечною для них є сіра гниль, тоді рослини обприскати розчином "марганцівки" (3г на 10л води) або мідним купоросом (0,6-0,7% розчин), уражені стебла спалити. Від загнивання коренів частіше страждають старі кущі, і хвороба поширюється при їх поділі. Необхідно ретельно очистити уражені ділянки, місця зрізів засипати товченим деревним вугіллям і обробити 1% процентним мідним купоросом. Для боротьби з бурою плямистістю хворі листя зібрати і знищити, рослини обприскати 1% процентним розчином бордоської рідини.

Переглядів: 1423 | Додав: Наталі1408 | Теги: Пион, пион древовидный, піон, піон деревовидний | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]